Cristiane Azem ile çok özel bir workshop-vol7

EL AMOR BRUJO ve LORCA popüler Sarkıları ve ROMAN Çingene vücut ifadesi

 

5 ARALIK 2015 Cumartesi Sohbet ve 3 saatlik dans workshop

Manuel de Falla'nın "El Amor Brujo" adlı eserinden esinlenerek Lorca'nın popüler şarkılarından bahsedeceği bir buçuk saatlik bir sohbet ve 3 saatlik bir dans çalışması gerçekleştirdi.

 

Geçtiğimiz yıllarda Cristiane Azem ile Endülüs Stili  (Çingenelerin bulusması ve Granada’daki nazariye kültürü  ) , Zambra Mora (Granada magaralarının dansı) ve LORCA hakkında 2 saatlik sohbet ardından 2 saat dans çalışması gerçekleştirdik. Kendisi bu çalışmayı  “LORCA’NIN DİLİNDEN FLAMENKO DUYGUSUYLA BEDEN İFADE VE DERİNLİK ÇALIŞMASI” olarak açıkladı.

Cristiane Azem ile çok özel iki workshop

Endülüs Stili  (Çingenelerin bulusması ve Granada’daki nazariye kültürü  ) 

Zambra Mora (Granada magaralarının dansı)

 

Bu workshop flamenkonun köklerindeki doğu ve batı bağlantısını anlamak ve hissetmek için büyük bir fırsat oldu. 

 

Cristiane Azem postürleri , el ve kol hareketlerini  ve Endülüs Stilindeki (ANDALOUSI DANCE) bazı önemli adımları bize öğretti. Bu stil “ön-flamenko” olarak sayılabilir çünkü yerel  İspanyol kültürü ile Arap, Sefarad ve çingenelerin teması ile doğmuştur.

 

 

Azulmavi, Azulmavi Flamenko, Melis Cangüler, Flamenko Kursu, İstanbul Flamenko Kursu, Flamenko Eğitimi, şişli flamenko, şişli flamenko kursu, istanbul flamenko, flamenco,flamenco dancer, flamenko dans kursu istanbul, dance studio, hint dansı, lindy hop, latin dans, flamenco gitar, endülüs, flamenko ayakkabı, beşiktaş flamenko, mecidiyeköy flamenko kursu, beşiktaş flamenko kursu

                                        BİZE ULAŞIN

19 Mayıs Mahallesi 19 Mayıs Caddesi

Meriç Plaza 12/A  ŞİŞLİ / İSTANBUL

azulflamenko@gmail.com

0090 507 218 31 70 / 0212 211 51 33

Copyright © 2017 All rights reserved by Melis Cangüler  Azulmavi Flamenko Akademi