EĞİTMEN SEÇİMİ

Dans dersi almaya karar verdim ,nereden başlamalıyım?

Çağımız malum internet çağı. En önce internette hangi dansın dersini alacaksanız o konuyla ilgili anahtar kelimeleri yazarak karşınıza çıkan okul ya da kişilerin web sitesi üzerindeki bilgilerini inceleyin. Eğitmenin özgeçmişi çok önemlidir. Aldığı eğitimler, ders verdiği yerler,dans geçmişi v.s. Tek başına özgeçmiş yeterli midir? Hayır. Varsa eğitmenin videolarını araştırın. Fotoğraflarına bakın ve enerjisini böylelikle hissetmeye çalışın. Eğitmenin size verdiği ilk intiba çok  önemlidir. Çünkü bir ürün değil hizmet satın alıyoruz. İnternet ortamı sadece bir ön araştırma aracıdır. Daha sonra eğitmen ile iletişime geçip telefondaki yaklaşımından da izlenimler edinirsiniz. Devamında elektronik posta ile temas kurup, ne kadar kısa sürede geri dönüş yaptığından, işine verdiği değeri ve önemi, saygıyı hissedebilirsiniz. Yazısındaki uslubu da size ipuçları verir. Son olarak, mutlaka kendisiyle yüz yüze görüşme talep edin. Çünkü en iyi iletişim yüz yüze yapılan iletişimdir.Eğitmenin  yaklaşımı, aradığınız kriterlere uygun mu değil mi en iyi bu şekilde anlarsınız.

Özetle ilk etapta teknik veriler toplanır, sonrasında iletişime geçilir ve bire bir temas kurularak hislerinizi de işin içine katarak bir karar verirsiniz.

Para mı? İlk sorulan sorulan soru olmasına karşın bence en son sorulması gereken sorudur. Yukarıda da yazdığım gibi satın alınan ürün değil hizmettir. Daha ucuz bir eğitim daha iyi bir eğitim demek değildir. Elbette ki maddi konu önemlidir.Fakat, ilk sırada olmamalıdır. Ayrıca kursların kuralları bazen kişilere göre esnetilebilir. Promosyonlar, ödeme kolaylıkları gibi olanaklar sağlıyor olabilirler. Sadece "Ders ücretlerinizi öğrenebilir miyim?" sorusuyla gelip başka bir şey sormadan telefonu kapatanlar var. Belki dersler çok ucuz ancak siz çok ukala, antipatik, alt yapısı sağlam olmayan biriyle temastasınız. Bu size doğru geliyor mu? Sadece internet değil çeşitli yerlerde ilan da görmüş olabilir ya da arkadaş tavsiyesi de almış olabilirsiniz. Her ne şekilde olursa olsun, ders almaya karar verdiğiniz anda neden bunu istediğinizi, kurs ile eğitmenden beklentilerinizi mutlaka bir kağıda yazın. Dans çalışacağınız eğitmenle tanışın, eğitmenin ders verdiği mekanı görün ve içinize sindiyse, yazdığınız kriterlerin çoğuna uyuyorsa derslere o şekilde başlayın.

Azulmavi, Azulmavi Flamenko, Melis Cangüler, Flamenko Kursu, İstanbul Flamenko Kursu, Flamenko Eğitimi, şişli flamenko, şişli flamenko kursu, istanbul flamenko, flamenco,flamenco dancer, flamenko dans kursu istanbul, dance studio, hint dansı, lindy hop, latin dans, flamenco gitar, endülüs, flamenko ayakkabı, beşiktaş flamenko, mecidiyeköy flamenko kursu, beşiktaş flamenko kursu

                                        BİZE ULAŞIN

19 Mayıs Mahallesi 19 Mayıs Caddesi

Meriç Plaza 12/A  ŞİŞLİ / İSTANBUL

azulflamenko@gmail.com

0090 507 218 31 70 / 0212 211 51 33

Copyright © 2017 All rights reserved by Melis Cangüler  Azulmavi Flamenko Akademi