Lindyhop - Solo Caz -Tap Dans

Lindyhop - Afrika dansları ve Avrupa partnerli dans geleneğinin harmanlanmasıyla ortaya çıkmıştır. Cazın altın çağı diye bilinen Swing döneminde 1920'li yılların ortasında Harlem, New York'ta başlayıp 1940'lı yılların sonlarına kadar devam etmiş eşli bir dans türüdür. 1940’ların birçok Hollywood filmlerinden de aşina olduğumuz bu swing dansı temel olarak Caz, Tap, Breakawave  Charleston danslarından esinlenmiştir.  

Solo Caz - Müzikalite ve ritim duygusunu birleştiren, 1920'lerin charleston ve jazz adımlarını içeren, eğlence ve rahatlığın ön planda olduğu  bütün vücudun kullanıldığı solo dans türüdür.

Tap - Ayak vuruşlarıyla çıkan sesler ile ritim yaratma odaklı bir solo caz dans türüdür. Müzikalite ve ritim duygusunu birleştiren, 1920'lerin caz adımlarını içeren, eğlence ve doğaçlamanın ön planda olduğu bir danstır.

Kur Sistemimiz- Kurlarımız 6 dersten oluşmaktadır. Bir kur 6 hafta sürer. Her dersin süresi 60 dakikadır.

Başlangıç 1:

Herkes dans etmeyi öğrenebilir. İlk kurda müzik ile birlikte hareket etmeyi, ritmi algılamayı ve partnerimizle bağlantı kurmayı öğreniyoruz.

Başlangıç 2:

Dans pistinde serbestçe hareket etme kabiliyetini geliştiriyoruz, vücut farkındalığımız ve partnerle birlikteliğimiz gelişiyor. Charleston ve Lindy Hop adımlarına hakimiz artık.

Orta 1:

Her Lindy Hop'çunun ana repertuarındaki temel hareketleri öğreniyoruz. Dönüşler ve styling üzerinde çalışmaya başlıyoruz.

 

Orta 2:

Artık temel hareketlerin çeşitlemelerini öğrenebiliriz. Dansımız daha dinamik, hareketlerimiz daha akışkan olmaya başladı. 

İleri - Orta 1/2/3 

Başlangıç ve Orta kurlarını bitirdiyseniz 1 senedir dans ediyorsunuz demektir. Farklı Stylingler, ritmik varyasyonlar ve daha komplike hareketler denemenin zamanı!

Orta 3:

Dansın müdavimi oldunuz ve müziği iyice dinleyerek dans etme kabiliyetini geliştiriyorsunuz. Ritimlere kendi yorumlarımızı koymaya ve kendi karakterinizi dansa katmaya başlıyorsunuz.

İleri kurlar için sınıf ve workshoplar

2 senedir dans ediyor, düzenli olarak dans gecelerine katılıyor, festivaİleri takip ediyorsanız İleri seviye dans ediyorsunuz demektir.

İleri seviye için sunduğumuz ders ve workshopları takip ederek dansınızı pekiştirebilirsiniz.

Lindy Hop- Eşli Dans: Sınıfların Lead/Follow (kız/erkek) oranını dengeli tutmaya özen gösteriyoruz. Followlarda oluşabilecek bekleme süresi için anlayış göstermenizi rica ediyoruz. Çiftler hemen kayıtlarını yaptırabilirler.

Solo Caz ve Tap- Tekli Dans'tır. -Dansa gelirken rahat kıyafetler tercih edin, yanınızda mutlaka yedeklerini getirin. 

Ayakkabı olarak ne giymeliyiz? -Ayakkabınızın Sneaker tarzı, düz tabanlı, esnek ve altının kayabilir olmasına özen gösterin. Tap dansa devam etmek isteyenler ileri kurlar için özel tap ayakkabısı edinmelidirler. İlk kur için Sneaker tarzı ayakkabı yeterlidir.

Azulmavi, Azulmavi Flamenko, Melis Cangüler, Flamenko Kursu, İstanbul Flamenko Kursu, Flamenko Eğitimi, şişli flamenko, şişli flamenko kursu, istanbul flamenko, flamenco,flamenco dancer, flamenko dans kursu istanbul, dance studio, hint dansı, lindy hop, latin dans, flamenco gitar, endülüs, flamenko ayakkabı, beşiktaş flamenko, mecidiyeköy flamenko kursu, beşiktaş flamenko kursu

                                        BİZE ULAŞIN

19 Mayıs Mahallesi 19 Mayıs Caddesi

Meriç Plaza 12/A  ŞİŞLİ / İSTANBUL

azulflamenko@gmail.com

0090 507 218 31 70 / 0212 211 51 33

Copyright © 2017 All rights reserved by Melis Cangüler  Azulmavi Flamenko Akademi