Melis Cangüler Flamenko Dans Tiyatrosu yeni bir oluşumdur. Değişen Flamenko dünyasında gösteriler hikaye anlatımlarının olduğu tiyatral bir tema üzerine oturtuluyor. Yıllar önce Eva Yerbabuena 'nın İspanya'da düzenlediği bir seminere katılma fırsatım olmuştu. Bu seminerde Eva'nın gösterilerinin yaratım evreleri anlatılıyordu. Çok etkilenmiştim.

Bugün tekrar soruyorum. Bu seminer neler kattı bana? Beni kendimle ilgili olarak sorgulattı daha ilk günden. Neden flamenko, hedefim ne, nasıl bir yol izlemeliyim bundan sonra gibi. Şimdi ben biliyorum ki Flamenko hayatta kendimi bulmam için bir araç, bir yol, bir hayata bakış biçimi. Başladığım ilk günden bu yana pek çok şey değişirken hayatımda, Flamenko ile ilgili hissiyatlarım da çok değişti. Yine biliyorum ki Eva semineri bir dönüm noktası oldu hayatımın her alanında.

Yıllardır benimle birlikte olgunlaşan fikirlerim ve dansım bu proje ile hayat bulacak. İçime döndüğümde keșfettiklerimi hayat içindeki tecrübelerimi yansıtabilmek ve bu vasıtasıyla dışarıdan bir gözle tekrar içime bakabilmek çok değerli. Umarım cesaretim ve sergilediklerim tüm kadınlara ilham olur.

GÖSTERİLERİMİZİN TEMASI

 

Güçlü, zorlukları aşıp fark yaratmış kadınlar, aynı lotus çiçeği gibi karanlıklardan, kirlenmeden ışığa ulaşmış kadınlar ve onların hikayeleri gösterilerimizin temasını oluşturmaktadır. Mücadele ruhu asla bitmeyen her türlü zorlukta ayakta kalmayı başarmış, çetin mücadelede bile asla kirlenmeyen, tüm saflığını koruyan, narin ama sağlam karakterli, içindeki tanrı ile bulușabilmiș, aydınlanmış lotus kadınları.

Seçilen tema hikayesi hayatın tüm renklerini içinde barındıran flamenko sanatının tiyatral unsurlarla desteklenmesi ile anlatılacak. Flamenko dans tiyatrosu, flamenko dans temelli olup eserlere göre farklı dans disiplinleri ile de birleşebilecektir. Temaların konularına göre zaman zaman tek kişilik performanslar, zaman zaman daha kalabalık gruplarla anlatmak istediklerimizi anlatıyor olacağız.

MELİS CANGÜLER

FOTOĞRAFLAR : AYLİN EROZCAN

BASIN HABERLERİ

HABERTÜRK

HT Life Ece Saruhan

MİLLİYET

SÖZCÜ GAZETESİ

AYDINLIK GAZETESİ

MELİS CANGÜLER

FOTOĞRAFLAR : VOLKAN ERKAN

 
 

Azulmavi, Azulmavi Flamenko, Melis Cangüler, Flamenko Kursu, İstanbul Flamenko Kursu, Flamenko Eğitimi, şişli flamenko, şişli flamenko kursu, istanbul flamenko, flamenco,flamenco dancer, flamenko dans kursu istanbul, dance studio, hint dansı, lindy hop, latin dans, flamenco gitar, endülüs, flamenko ayakkabı, beşiktaş flamenko, mecidiyeköy flamenko kursu, beşiktaş flamenko kursu

                                        BİZE ULAŞIN

19 Mayıs Mahallesi 19 Mayıs Caddesi

Meriç Plaza 12/A  ŞİŞLİ / İSTANBUL

azulflamenko@gmail.com

0090 507 218 31 70 / 0212 211 51 33

Copyright © 2017 All rights reserved by Melis Cangüler  Azulmavi Flamenko Akademi