1974’te Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Müzik eğitimine 1983’ te başladı. Klasik, akustik, elektro ve bas gitar çalışmaları yaptıktan sonra 1991’de Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü’ ne girdi. Klasik gitarın yanı sıra Flamenko ve Latin Amerika tarzı gitar müzikleri üzerinde de çalışmalar yaptı. Gitar ve oda müziği için kompozisyon ve düzenleme çalışmaları yaptı. 1993-1994 döneminde “TRT İstanbul Gençlik Korosu” ile çalışmalarda bulundu ve çeşitli konserlere katıldı. İlk film müziği çalışmasını 1994’te yaptı. (Yanlış Numara – Yönetmen: İslam Gemici)

 

1995’te Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü’nün Lisans programından mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’ nün yüksek lisans sınavını kazandı. “Flamenko Stilleri ve Gitar Eğitiminde Kullanılabilirliği” başlıklı teziyle 1998’de yüksek lisans programını tamamladı. Yurt içinde ve yurt dışında birçok konser verdi, çeşitli bilimsel ve sanatsal etkinliklerde görev aldı.

 

 

 

Çalışılan konular

 

1-Akor yapıları ve pozisyonlarındaki temel mantık

2-Mod kavramı ve oluşum mekanizmaları

3-Modlarda Pozisyon değişikliği mantığı

4- Mod ve Akor gelişimi örnekleri

5-Tonal ve modal doğaçlamada temel prensipler

 

 

 

Azulmavi, Azulmavi Flamenko, Melis Cangüler, Flamenko Kursu, İstanbul Flamenko Kursu, Flamenko Eğitimi, şişli flamenko, şişli flamenko kursu, istanbul flamenko, flamenco,flamenco dancer, flamenko dans kursu istanbul, dance studio, hint dansı, lindy hop, latin dans, flamenco gitar, endülüs, flamenko ayakkabı, beşiktaş flamenko, mecidiyeköy flamenko kursu, beşiktaş flamenko kursu

                                        BİZE ULAŞIN

azulflamenko@gmail.com

0090 507 218 31 70 / 0212 211 51 33

Copyright © 2017 All rights reserved by Melis Cangüler  Azulmavi Flamenko Akademi